pondělí 8. prosince 2014

Tabulka karpatských puťákův (se Zababou) po roce 1999


Účastnická tabulka: zde

1999 - Nízké Tatry – Muráňská Planina

Skvostná akce. Putování pouze ve třech Jirka, Tom a já. Skotačivé a pro mě zcela objevné. Poprvé zcela sám bez moudrých horlaů kolem mě. Prošli jsme celé Tatry a kousek Muráňské planiny.
Pozvánka: --
Fotogalerie:--
Zápisky:--

2000 - Velká Fatra – Malá Fatra

Moc jsem se nesnažil nikoho pozvat, byl jsem už v Třebové a prošli jsme s Tomem Velkou Fatru a Malou Fatru. Bylo to opět skvostné, s nočním sestupem Janošíkových dier a objevem nejkrásnějšího pohoří – Velké Fatry.
Pozvánka: --
Fotogalerie: --
Zápisky: --

2001 - Capaciny-Paring

První samostatná rumunská výprava. Po létech setkání s Rumunskem. V Simerii stále visel zatykač z dávných dob.  Bloudění v lesích, brodění se soutěskou, odpadky v horách a dobytí Paringu.
Pozvánka:  --
Fotogalerie: --

2002 – Roháče - Chočské vrchy

Výprava s třebovskou mládeží, asi ta nejvíce nepodařená – vrátila se nás polovina. Ale přesto na nic moc rád vzpomínám, kdykoliv jedu přes Ružomberok.
Fotogalerie: --

2003 – Vilcan – Cernei – Godean

Poměrně dosti náročná výprava, kde se spojilo Brno s Třebovou a já si uvědomil, že to není zas tak jednoduché, jak se zdálo při plánování. Ušli jsme toho opravdu hodně. Na stará místa jsme se vrátili. Jiná objevili.

2004 – Rodna

Náročná výprava, protože propršely snad všechny dny. Mlha. Z hor moc nebylo. Navíc vztahově dosti nesnadná výprava. Ale opět na ni moc rád vzpomínám, zvláště na její závěr, sadovitou krajinu s nejhlubší jeskyní a s pochodem smrti.
Fotogalerie: - -

2005 – Ukrajina  - Rachovské hory

Tajná výprava jen ve třech. Nějak se mi už nechtělo řešit nesnadné vztahy na výpravě. A podařilo se. Výprava byla  skvělá, odpočinková. Nádherná. Prošli jsme nížiny i výšiny. Na konci jsem zůstal v Mukačevě a objevil jeho krásy.
Fotogalerie: --

2006 – Ukrajina – Černohorská polonina – Chrbet

Po odpočinku jsem se zbláznil a opět dal dohromady dlouhou výpravu do Ukrajinských hor inspirovanou Plavbou jitřního poutníka na konec světa. Zažili jsme horskou bouři i ráj konce světa.
Fotogalerie: - fotky jsou
Zápisky: prakticky nejsou

2007 – Nízké Tatry – Boržava

Opět jedna ze skvostných akcí, jen ve čtyřech a potom ve dvou. Přechod Nízkých Tater a jako bonus polonina Boržava na Ukrajině. Akce náhradní za bulharský Pirin, vzhledem k nemoci maminky.
Fotogalerie: DVD Libora
Zápisky:

2008 - Baiului, Sirius, Čukaš a Penteleu

Jedna z bájných výprav. Neuvěřitelně pestrá, co do rozličnosti tvarů hor a osídlení pohoří. Cesta do značné míry opuštěná. Poprvé se mění obsazení výpravy v prostřed putování. Příchod Zbyňka je dodnes legendou provázející další výpravy. Závěrečný Meledic zůstává jako výzva do budoucnosti.
Fotogalerie:  vynikající DVD Libora


2009 – Lotru – Paring

Přichází nová vlna výprav s mladším obsazením. Na scéně se objevuje Petr Šmíd. Výprava opět skvostná, v druhé části zmenšená na polovinu. V polovině s úžasným odpočinkem na skvostné polaně se skvostnou salaší. Výprava s nesnadným koncem ve vichru s deštěm a navíc  v zajetí amorka. 
Fotogalerie: Liborovo DVD

2010 – Surean – Paring

Další pokus o dobytí Paringu, tentokrát úspěšný. Objevná výprava – mepochopitelně krásné čarovné údolí, Sarmezuigetušra, planiny Sureánské. V polovině opět zmenšujeme výpravu a dobýváme za bouře Paring. Potom běžíme přes hory a končíme na nejtišším místě v horách.
Fotogalerie: nejrůznější

2011 – Vrancei – Penteleu

Jedna z nejskvostnějších výprav, co jsem kdy zažil. Málo polonin a přesto tak krásně. Bloudění, opuštěnost. Tajemný Meledic na začátku. Přírodní plynový hořák a závěrečná Koza. Vše jako ve snu. Krásné společenství. Poprvé s námi Ondra a Darek.

2011 – Černohorská polonina

Drobná několikadenní podzimní výpravička s Danem na Ukrajinskou černohorskou poloninu. Opět skvostné – opuštěnost, klid, západy slunce i noční tajemné světlo. Závěrečný finiš mi zvýšil sebevědomí.  Vše vynahradila večeře v Lezavčině, plechové vědro na umytí, brambory a sýr.
Pozvánka: --

2012 – Muntele Mare

Tak trochu smutná výprava, krátká, měsíc po pohřbu tatínka. Také trochu divná, protože pohoří bylo nízké, plošinaté. Skvost přišel až po sestupu. Dodnes nechápu, kam jsme se to dostali. Snad do hobití země.

2012 – Horhany

Skvostná výprava do ukrajinských hor, která bude navždy spojena s bojem s klečí, mou počínající stařeckou nervozitou a krásnými červenými horami na závěr.

2013 – Tuliša – Retezat-Godeán – Tarcu

Jedna ze zcela skvostným výprav. Jen málokdy se podaří sestavit tak pestrý plán. Vysoké hory, nízké hory, tajemná údolí. Závěrečné bloudění v mlhách jsme také s přehledem zvládli. Večerní Sarmezigetušra – nádherná tečka, i s večeří v Simerii.
Fotogalerie: na webu nepublikováno.

2014  - Paring -  Vilcan

Ta výprava měla být super, no zase někdy dosti nesnadná. Déšť, napjatost, málo jsme toho jsme ušli. Nakonec se vedoucí ožere jak mužik...

2014 Muráň – Nízké Tatry

Opravná výprava, nádherná, s odpočinkem, pohodou, deštěm a sytostí dní. Nádhera!
Pozvánka: Jen emailem
Fotogalerie: skvostné Liborovo DVD
Postsetkání v České Třebové : http://zaba.ba.sweb.cz/Most%20mezi%20pu%C5%A5%C3%A1ky0001.JPG

----------------------------------
Velké mladkovské setkání 2015 - setkání všech putovníků z uplynulých puťáků:
Pozvánka zde
-----------------------------------------------------------------------------


2015 - Boržava - Plešivec - Muráň - Nízké Tatry

Krásná a velmi pestrá výprava - první týden pročuraná na Ukrajině a další týden krásná a slunečná. Bylo nás pět, potom čtyři a nakonec tři. A bylo to krásné. 

2015 - Nízké Tatry

Rekreační výpravička od pondělí do pátku.  Během celého podzimu bylo jen jeden týden škaredě a to právě v tento týden. Přesto krása. Poprvé jsme spali v horské ubytovně....
Zápisky: http://zababik.blogspot.cz/2015/09/snove-podzimni-nizke-tatry-2015.html
Pozvánka: jen prostým emailem

------------------------------------
Mladkovské setkání  - pozvánka zde
---------------------------------------------------------------------------------------------

2016 - Apecká, Svidovecká, Černohorská polonina a Horhany. Bonus: Bukovecká polonina

Krásné putování v sedmi pestrými horami, od údolních pastvin, přes polany, po horský suťový lesní prales. Družné a krásné putování.  Proměnlivé počasí. Nejvyšší hora nedobyta díky bouři. 

2016 - Slovenské rudohoří

Putování návratů na stará místa mého jinošství, návratů ke starým přátelům - po létech s námi Tomáš a Katka. Putování po kurovcových hřebenech, s ostrovem zeleně na Klopáni. Během pouti ztracena dýmka od Luboše Hlavačky.
Zápis:  http://zababik.blogspot.cz/2016/10/pozdni-sber-2016-slovenske-rudohori_18.html

-----------
Pozvánka Mladkov zde
--------------------------------------------------------------------------------

2017 - Polonina Krásná

Byla opravdu krásná, se vším všudy: hory, podhůří, divoký spojovací hřeben s Minčulem na konci.  Hory jsme přešli ve čtyřech a pátý „Nami“ nás doprovázel v příběhu knihy Jezero, který jsme si v přestávkách četli.  
Zápis: zde

2017 - Mehedinci

Suché, neznámé, nízké pohoří. Horké léto, málo vody, žádné cesty. Závěr byl panoptikální: antihory, kde místo na vrcholy klesáte do prohlubní. Voda už žádná. Závěr v soutěsce Tisei, která měla nahoře vodu a dole už ne, byl vyvrcholením. Naslouchání pekelnému hučení z hlubin jeskyně nad Herkulovými minerálními lázněmi mi dodnes nahání hrůzu.
Zápis: zde

2017 - Sulov-Strážov

Na čtyři dny. Výprava z podstaty samé obydlenou krajinou, s obchody, hospůdkami, karpatským čajem. Byla zima a deštivo. Religionistické přednášky účastníka doc. Vojtíška nás provázely. Táhlí jsme krajinou vodopádů, ocúnových luk, bukových lesů. Končili jsme v sedle Samostrél, vítr hučel, lilo jak z konve, a nám bylo v suchu spacáku krásně.
Zápis: zde

-------------
Pozvánka na mladkovské setkání: zde
---------------------------------------------------------------------------------

2018 - Ukrajinské Horhany

Divoká výprava. Divoké horhanské hory, divoká příroda, divoké počasí. Krása i námaha. Mnoho mlhy. Byla to třetí výprava do těchto končin. Ale na potřetí konečně dobyta nejvyšší hora Horhan Sivulja.
Zápis zde

2018 - Retezat a Godeán

Mnohokrát navštívené pohoří. Tentokrát výprava do okrajových částí, kde jsem sám nikdy nebyl. Dobyli jsme horu Retezat a Gugu. Krásné putování, s mnoha dešti, ale i s mnoha krásnými výhledy.
Zápis zde

2018 - Beskid Žiwecki

Neskutečně lenošivé putování. Odpočinek po prázdninách. Šlapání po hranicích Polska a Slovenska. Návštěva polských schronisk, kde byla kávička, výborný koláč. Prostě pohoda.
Zápis zde.

----------------------------------------------------------------------------
Mladkovské setkání zde

Žádné komentáře:

Okomentovat